Podsumowanie roku pracy Koła w 2015-2016

Kategoria: News 0

Kolejny rok akademicki dobiegł końca. Był to dla nas rok szczególny, ponieważ nasze Koło obchodziło w nim X-lecie swojego istnienia. Podejmowaliśmy wiele rozmaitych inicjatyw, zarówno tych dla Koła już „tradycyjnych”, np. organizacja wystaw towarzyszących konferencjom naukowym, oraz takich, których podjęliśmy się w tym roku po raz pierwszy. Teraz, kiedy wszystkie egzaminy mamy już za sobą, nadszedł czas na podsumowanie działalności naszego Koła w roku akademickim 2015/2016.

W okresie od pażdziernika 2015 do lipca 2016 odbyło się 8 spotkań organizacyjnych Koła. 26 listopada 2015 r. zorganizowaliśmy Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową Wokół Antropologii Biblijnej, na której referaty zaprezentowali zarówno członkowie KNDB jak i przedstawiciele innych ośrodków badawczych z całej Polski. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Ewangelia wg św. Marka. Geneza – interpretacja – aktualizacja, w organizacji której braliśmy udział, towarzyszyła wystawa pt. Śladami Apostoła Pawła, Barnaby, Marka Ewangelisty i Łazarza – wędrówki biblijne KNDB. Pomagaliśmy także w organizacji Konferencji Naukowej pt. Nowe Życie w Chrystusie, która odbyła się 5 marca 2016 r. Ponadto przygotowaliśmy wystawę pt. 10-lecie Koła Naukowego Doktorantów Biblistyki, która towarzyszyła Konferencji Naukowej Interpretacja Pisma Świętego – Księga Ozeasza (17 maja 2016 r.). 20 lutego 2016 r. prowadziliśmy warsztaty biblijne w ramach współpracy z Dziełem Biblijnym Diecezji Siedleckiej, natomiast w dniach 16-18 marca 2016 r. przygotowywaliśmy i prowadziliśmy trzydniowe warsztaty biblijne dla uczniów gimnazjów w Podkowie Leśnej. Nową aktywnością naszego Koła było przeprowadzenie wykładu pt. Kilka słów o Biblii, czyli poszukiwania jedynej świętej księgi chrześcijaństwa w ramach IV edycji Festiwalu Nauki Skołowany Weekend (23 kwietnia 2016 r.).

W tym roku akademickim zorganizowaliśmy również wyjazd naukowo-badawczy do Berlina, który odbył się w dniach 20-22 maja 2016 r. (relacja z tego wyjazdu znajduje się TUTAJ).

Naszym wspólnym obowiązkiem było także prowadzenie strony internetowej Koła: knsb.uksw.edu.pl oraz konta Koła na FB: www.facebook.com/kndb.uksw. Opracowywaliśmy aktualności biblijne oraz wiadomości na temat działalności Koła, które prezentowaliśmy w gablotcie znajdującej się przy sali 320.

6 czerwca 2016 r. przyjęliśmy znowelizowany Statut Koła i opublikowaliśmy go na stronie internetowej naszej organizacji oraz wybraliśmy nowy Zarządu KNDB na kolejną kadencję.

Jak widać, mijający rok obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń związanych przede wszystkim z Biblią, ale nie tylko. Oby kolejny był równie intensywny, udany i owocny. Wszystkim naszym czytelnikom życzymy owocnych wakacji, pełnych ciekawych i inspirujących podróży. Do zobaczenia!