Wystawa zdjęć z Cypru

Kategoria: News 0

Wystawa zdjęć z CypruWyjazdy naukowo-badawcze Koła Naukowego Doktorantów Biblistyki, to przede wszystkim poznawanie nowych miejsc i nowych idei, to wzbogacanie pracy naukowej w bibliotekach o kontekst historyczny, kulturowy, krajobrazowy. Ale to również wspaniała przygoda!

Już teraz, zanim efekty wyjazdów znajdą swoje odzwierciedlenie w naszych pracach doktorskich i projektach, chcemy się dzielić naszymi przeżyciami, wiedzą i wrażeniami w formie wystawy zdjęć, które przywieźliśmy prosto z Cypru. Staraliśmy się oddać na tych kilkudziesięciu fotografiach zarówno wspaniałą przyrodę wyspy, po której chodzili Barnaba z Pawłem i Markiem, jak i historię oraz tradycję dot. Łazarza. Ukazać badania i odkrycia archeologiczne, które dla biblistów stanowią bardzo ważne odniesienie w pracy z tekstem Biblii oraz przekazać kilkoma zdjęciami nasze spotkanie z religią Cypru – od najbliższego nam Kościoła Katolickiego, przez Kościół Ortodoksyjny, aż po Islam.

Jeszcze tylko przez kilka dni będzie można na Wydziale Teologicznym UKSW (na kampusie przy ul. Dewajtis 5 przed aulą im. Jana Pawła II) obejrzeć wybrane zdjęcia zrobione przez doktorantów naszego Koła na Cyprze. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa zdjęć z Cypru