Wystartowaliśmy

Kategoria: News 0

Wakacje akademickie za nami. Nadszedł czas, by wrócić na uniwersytet. Wczoraj wspominaliśmy świętego Hieronima, patrona biblistów. Dzisiaj, 1 października, odbyły się pierwsze wykłady w roku akademickim 2015/2016.

Pierwsze spotkanie Koła Naukowego Doktorantów Biblistyki  w nowym roku odbędzie się w poniedziałek, 5 października 2015 r., o godz. 16:30 w sali 118 na WT UKSW. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Prezydent pisze do studentów

Z okazji rozpoczynającego się roku, do całej społeczności akademickiej swój list skierował Prezydent RP. Dotychczas z tej okazji zdarzały się jedynie listy głowy państwa adresowane do konkretnych uczelni w podziękowaniu za zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego. To, co stało się dziś, jest ewenementem i bardzo miłym gestem.

List Prezydenta RP z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016

 

20151001_list_inauguracja_roku_akademickiego

 

 

 

Źródło: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,31,list-prezydenta-z-okazji-inauguracji-roku-akademickiego-20152016.html

Ciekawostka historyczna, o której warto pamiętać

W przeszłości zdarzało się również, by głowa państwa twierdziła, że inauguruje rok akademicki 2011/2012 na „Uniwersytecie Stefana Karola [sic!] Wyszyńskiego”, jak miało to miejsce na UKSW 10 października 2011 r. w przypadku prezydenta Bronisława Komorowskiego, który tego dnia otrzymał od ówczesnego rektora, ks. prof. dr. hab. Henryka Skorowskiego, Medal Złoty Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przyznany uchwałą Senatu UKSW.

Na oficjalnym kanale Prezydenta RP na Youtube zamieszczono jedynie zmontowane urywki z uroczystości:

Podobnego zdania był onegdaj Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych:

2011_giodo_uksw_1

Mimo, że kilka zdań wyżej podano poprawnie:

2011_giodo_uksw_2

Źródło: http://www.giodo.gov.pl/1520235/

26 września 2013 r. na Facebook’u uruchomiono nawet Fanpage Uniwersytetu Karola Stefana Wyszyńskiego, który obecnie liczy niemal 1500 sympatyków. Niemal codziennie pojawiają się tam świeże wiadomości.

https://pl-pl.facebook.com/UniwersytetKarolaStefanaWyszynskiego

 

Zaproszenie

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w poniedziałek, 12 października 2015 r.

Rektor i Senat Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie mają zaszczyt zaprosić na inaugurację roku akademickiego 2015/2016. Uroczystość odbędzie się 12 października 2015 r. (poniedziałek) o godz.11:00 w auli im. Jana Pawła II, na terenie kampusu uniwersyteckiego przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie.

Program uroczystości:

godz. 9:30

Msza Święta koncelebrowana w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 pod przewodnictwem Jego Eminencji ks. kard. Kazimierza Nycza, Wielkiego Kanclerza UKSW

godz. 11:00

Uroczysta sesja w auli im. Jana Pawła II:

  • Hymn państwowy
  • Przemówienie Jego Magnificencji Rektora ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego
  • Wystąpienia Gości
  • Immatrykulacja
  • Gaude Mater Polonia
  • Wystąpienia przedstawicieli studentów i doktorantów
  • Wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Jacka Niklińskiego, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pt. Quo vadis, medicina?
  • Gaudeamus igitur

Źródło: http://uksw.edu.pl/pl/uniwersytet/uczelnia-dzis/aktualnosci/189-inauguracja-roku-akademickiego-2015-2016