Rekolekcje w Nowym Dworze Mazowieckim

Kategoria: Rekolekcje 0

ndm-3.jpg

W tym roku ponownie nasze Koło podjęło współpracę z jedną z parafii w Nowym Dworze Mazowieckim i uczestniczyło w odbywających się tam rekolekcjach Wielkopostnych, tym razem zachęcając do lektury Pisma Świętego.

Podobnie jak w zeszłym roku spotkania zostały przewidziane  dla dwóch grup wiekowych: Ilona Matyka i Daria Wangler  wsparte jednego dnia przez K. Kornatko i J. Wójcik, pracowały z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowiecki,  natomiast Tomek Herbich z młodzieżą w liceum.

Młodzież licealna zapoznała się z tematem: ” Biblia – księga wiary i życia” przeprowadzonym w formie prezentacji multimedialnej.

ndm.jpgW szkole podstawowej dziewczyny przez pierwsze dwa dni miały trudne zadanie koordynowania pracy młodzieży licealnej, która miała pod ich okiem poprowadzić zajęcia z młodszymi kolegami, najpierw zajmując się ogólnie Ewangelistami, potem zaś poszczególnymi przypowieściami. Trzeciego dnia dokonały z poszczególnymi grupami podsumowania efektów ich dwudniowej pracy. Na zakończenie poprowadziły grę: Biblionerzy, w której pytania dotyczyły analizowanych tematów oraz zakresu ogólnej wiedzy religijnej.ndm-5.jpg

Dodatkową atrakcją na koniec była możliwość posmakowania daktyli i chałwy w ramach przypomnienia sobie zeszłorocznego spotkania poświęconego św. Pawłowi.

ndm-1.jpg