KNDB na „Skołowanym weekendzie”

plakatDziś, 23 kwietnia, kilkoro z nas (Ewa, Jola, Kasia i Mateusz) reprezentowało nasze Koło na IV Edycji Festiwalu Nauki
„Skołowany Weekend”, organizowanego przez Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston”, działające przy Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Był to nasz pierwszy udział w tym festiwalu. Temat naszego mini-wykładu brzmiał: Kilka słów o Biblii, czyli poszukiwania jedynej świętej księgi chrześcijaństwa i był zaadresowany do uczniów szkół średnich. Naszym celem było przybliżenie etapów powstawania Pisma Świętego, a także zapoznanie słuchaczy z kilkoma ważnymi manuskryptami Pisma Świętego. Staraliśmy się też wyjaśnić pochodzenie różnic w tłumaczeniach Biblii z języków oryginalnych oraz pokusiliśmy się o próbę wprowadzenia młodzieży w meandry krytyki tekstu.

Nasz wykład spotkał się ze sporym zaangażowaniem i zaciekawieniem słuchaczy, którzy chętnie zadawali nam pytania zarówno w trakcie wykładu, jak i po jego zakończeniu. Z pewnością nie będzie to nasz ostatni występ na „Skołowanym weekendzie”!

 

 

autor: Katarzyna Kozera

więcej informacji o inicjatywie na stronie organizatorów: http://skolowanyweekend.pl/

 

Skład reprezentujący KNDB na "Skołowanym Weekendzie"