Biblical Archaeology Review obchodzi 40. rocznicę

Kategoria: News 0

Biblical Archaeology Review (BAR), największy i najbardziej popularny magazyn zajmujący się archeologią biblijną, który posiada ponad ćwierć miliona czytelników na całym świecie, na przełomie marca i kwietnia będzie obchodził swoje 40-lecie.

BAR jest zarówno ekscytujący i piękny, słynie także ze wspaniałych zdjęć. Oczywiście nie tylko strona graficzna zasługuje na uznanie. Artykuły do niego piszą wiodący w świecie archeolodzy i bibliści. Redaktorem magazynu jest jego założyciel Hershel Shanks.

Początkowo BAR miał być publikowany tylko z artykułami bez zdjęć.  Redakcja pisma nie posiadała żadnego personelu, a adres mieścił się tam gdzie kancelaria adwokacka Hershela Shanksa. Pierwsza emisja BARu została wydana w marcu 1975. Wydrukowana była na kremowym papierze z brązowym atramentem. Miała 16 stron i jeden czarno-biały obraz. Jednakże już pod koniec roku zmienno koncepcję pisma, BAR stał się magazynem pełnym idei, które są aż do dzisiaj zawsze opatrzone pięknymi zdjęciami.

Na podstawie: http://www.biblicalarchaeology.org

Z okazji wydarzenia, stworzono quiz zawierający listę 40 biblijnych wydarzeń. Dzięki niemu można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Starego i Nowego Testamentu. Link do quizu poniżej:

http://www.biblicalarchaeology.org/daily/archaeology-today/biblical-archaeology-topics/bar-anniversary-bible-quiz/

 

Oprac. Ewa Skóra