Zmartwychwstanie. Szkice biblijne i teologiczne, redakcja naukowa Tomasz Twardziłowski, KNDB, Warszawa 2015

Nasza publikacja o Zmartwychwstaniu już dostępna!

Kategoria: News 0

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez członków KNDB publikacją:

Zmartwychwstanie. Szkice biblijne i teologiczne, red. T. Twardziłowski, KNDB, Warszawa 2015.

2015_zmartwychwstanie

Publikacja „Zmartwychwstanie. Szkice biblijne i teologiczne” jest efektem badań przeprowadzonych przez doktorantów biblistyki, teologii dogmatycznej i archeologii. Zmartwychwstanie stanowiące fundamentalną prawdę dla Chrześcijaństwa, w tym opracowaniu ukazane jest z różnych perspektyw. Inspiracją do stworzenia tej publikacji była Konferencja Naukowa „Wokół Zmartwychwstania” zorganizowana przez Koło Naukowe Doktorantów Biblistyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie  9 kwietnia 2013 roku. Z czasem pogłębiona analiza tematyki Zmartwychwstania pozwoliła na opracowanie zbioru dwunastu artykułów biblijnych i teologicznych, które składają się na omawianą publikację.

tekst: Anna Jagusiak

Pełny tekst książki znajdziecie w zakładce „Publikacje” na naszej stronie lub klikając w wyżej zamieszczoną okładkę!