VII Tydzień Biblijny

Kategoria: News 0

 

Z kronikarskiej uczciwości odnotowujemy, że w dniach 19-25 kwietnia 2015 r. obchodzony jest VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1,15)” pod patronatem Dzieła Biblinego im. św. Jana Pawła II.

Na stronie internetowej Biblista.pl w dniu otwierającym obchody nadal nie można było znaleźć wielu informacji. We wpisie pod tytułem „VII Tydzień Biblijny (19-25.04.2015)” zaprezentowano jedynie plakaty oraz okładkę książki „Błogosławieństwo wiary. Od posłuszeństwa Abrahama do Wiary Piotra i Kościoła”, autorstwa ks. prof. Henryka Witczyka. Widnieje na niej stosowna nota biograficzna autora, pod którą zamieszczono herb papieża Franciszka. Być może książka ma stanowić materiały pomocnicze do organizacji obchodów tegorocznego Tygodnia Biblijnego.

Hasło tygodnia nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego w Polsce, rozpoczętego w tym roku kościelnym w pierwszą niedzielę adwentu (30 listopada 2014 r.). Stanowi on część programu duszpasterskiego na lata 2013-2017.

Więcej o VII Tygodniu Biblijnym można dowiedziec się z artykułu: ks. J. Molka, Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Niedziela Ogólnopolska 16/2015, s 30).