Konferencja naukowa „Nowe życie w Chrystusie”, 5 marca na UKSW

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Naukową zatytułowaną „Nowe życie w Chrystusie”, która odbędzie się 5 marca 2016 r. na UKSW (aula muzyczna, s. 116).

Wśród prelegentów nie zabraknie oczywiście wykładowców z UKSW, jak również w innych ośrodków naukowych w Polsce (PWTW, KUL, UWr, WSFH). Niżej zamieszczamy szczegółowy plan konferencji i gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Zapraszamy!

plakat konferencji_5marca2016

Szczegółowy plan konferencji:

9.45 Otwarcie konferencji: ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik,Dziekan Wydziału Teologicznego UKSW

Słowo wprowadzające:ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski, Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych

Sesja IProwadzi:ks. dr Zbigniew Grochowski

10.00 Zapowiedzi nowego życia w kontekście chrystologicznego dynamizmu Starego Testamentu– ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski (UKSW, Warszawa)

10.20 Metafora drzewa życia w Księdze Przysłów –  s. dr Judyta Pudełko (PWTW, Warszawa)

10.40 Noc paschalna początkiem nowego życia. LOGOS jako narzędzie komunikacji w księdze Mądrości – ks. dr Krzysztof Siwek (UKSW, Warszawa)

11.00   Elementy liturgii chrzcielnej w perykopie o niewidomym od urodzenia (J 9,1-41) –o. dr Jakub Waszkowiak OFM (WSFH, Toruń)

11.20 Dyskusja

11.40 Przerwa na kawę/herbatę